V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018

 1. Msza św. w kościele parafialnym z wyjątkiem wtorku i czwartku o godz. 16.30. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. We wtorek i w czwartek, z uwagi na spowiedzi w dekanacie, Msza św. rano o godz. 7.00.
 3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom: Grządziel i Szczodrowski. W najbliższym tygodniu prosimy rodziny: Majewska i Kozioryńska.
 4. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 15.30. Składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. Jutro uroczystość św. Józefa. Zapraszam na Mszę św. przede wszystkim mężów i ojców.
 6. W środę po nabożeństwie próba scholi.
 7. W sobotę w naszej parafii spowiedź wielkanocna od godz. 15.00 do 17.00. W Malhowicach od 15.30 do 16.30, w Kupiatyczach od 15.30 do 16.45. Msza św. na zakończenie spowiedzi będzie o godz. 16.30.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, zmiana czasu, poświęcenie palm na każdej Mszy św., składka mszalna na konto parafialne.
 9. Z myślą o reaktywowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Hermanowicach, zastępca Komendanta prosi zainteresowane osoby o przybycie na zebranie do świetlicy wiejskiej dzisiaj na godz. 16.00. Mile widziani są wszyscy zainteresowani z parafii Hermanowice i wiosek przyległych.
 10. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że uległy zmianie zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Szczegóły znajdują się w gablocie parafialnej.
 11. Za + Marię Gloc zostanie odprawionych 8 Mszy św. od uczestników pogrzebu. Terminy odprawianych Mszy będą podawane na bieżąco.
 12. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Tomasz Marek Kanak i Anna Karolina Domaradzka. Zapowiedź II.
 13. Dziękujemy serdecznie Księdzu Bogusławowi za skierowane do nas słowo Boże, które  kierowało naszym życiem podczas kończących się rekolekcji. Niech dobry Bóg, Ojciec nas wszystkich nieustannie wspiera Księdza w kapłańskiej posłudze, a Maryja – Matka kapłanów niech nieustanne otacza Księdza swoją Matczyną opieką.
 14. W najbliższy piątek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.