XXX Niedziela Zwykła – 28 października 2018

 1. Msza św. w kościele parafialnym w codziennie z wyjątkiem czwartku o godz. 17.00. Przed Mszą św. możliwość spowiedzi św. Po Mszy św. w środę ostatnie nabożeństwo różańcowe i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych. Słowa szczególnej wdzięczności kieruję do rodziców, których dzieci codziennie uczestniczyły w tej pięknej modlitwie. W środę po ostatnim nabożeństwie będzie wręczenie upominków tym dzieciom. Proszę, aby jutro dzieci przyniosły do kościoła podpisane książeczki różańcowe, które otrzymały na początku miesiąca.
 3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom: Karasińska i Rodzeń. W najbliższym tygodniu prosimy dwie rodziny: Jamniak.
 4. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Mszę święte: w Hermanowicach o godz. 7.00 i o 14.00 na cmentarzu z procesją, w Malhowicach o godz. 9.00 z procesją, w Stanisławczyku o 10.30 z procesją, w Kupiatyczach o 12.00 z procesją. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. Odpust zyskujemy pod zwykłymi warunkami i możemy go ofiarować tylko za zmarłych. W miesiącu listopadzie można każdego dnia zyskiwać odpusty, które można ofiarować tylko za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych choćby w myśli i odmawiając dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. Do 8 listopada można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, w pozostałe dni odpust cząstkowy. Jedna spowiedź wystarczy do zyskiwania odpustu w wielu dniach. W czwartek na cmentarzu w Stanisławczyku będzie kwesta na budowę kaplicy. Proszę uporządkować groby na cmentarzu.
 5. 2 listopada – Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. w Malhowicach o 15.00, w Kupiatyczach o 16.00 w Hermanowicach o 17.00. W tym dniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Z uwagi na Msze św. w kościołach dojazdowych, bardzo proszę, aby ze spowiedzi korzystać w dni poprzedzające Uroczystość Wszystkich Świętych.
 6. W listopadzie w kościele parafialnym codziennie przez cały miesiąc będzie nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach. Niech nasza modlitwa za zmarłych będzie podkreśleniem naszej wiary w obcowanie świętych oraz wstawiennictwo, o które prosimy wielokrotnie dusze cierpiące w czyśćcu
 7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedzę chorych od godziny 8.30. Po nabożeństwie wieczornym spotkanie Akcji Katolickiej.
 8. W sobotę po Mszy św. Różaniec wynagradzający za obelgi przeciw Dziewictwu Matki Bożej.
 9. Jest już do nabycia Kalendarz Rolników na 2019 rok w cenie 25 zł.
 10. Sładka mszalna za tydzień będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 11. Za tydzień niedziela adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych.