Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020

  1. Msza św. w kościele parafialnym codziennie o godz. 18:00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa.
  2. W Kupiatyczach Msza św. codziennie o godz. 17:00.
  3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom: Drymajło i Garbowski. W najbliższym tygodniu prosimy rodziny: Rodzeń i Karasińska.
  4. Jutro święto NMP Matki Kościoła. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa.
  5. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8:30, chyba że rodziny zadecydują inaczej.
  6. Proszę, aby w sobotę w rodzinach odmówić Różaniec wynagradzający za obelgi, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść wobec Niepokalanej Matki.
  7. Od następnej niedzieli włącznie zostaje odwołana dyspensa od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej. Katechizm Kościoła Katolickiego mówi: Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.
  8. Za tydzień adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Składka mszalna będzie na nasze Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  9. Za + Olgę Machowską zostaną odprawione dwie Msze św. – od uczestników pogrzebu. Terminy będą podawane na bieżąco.