Orszak Trzech Króli w Hermanowicach [FOTO]

6 stycznia 2019 roku, obchodzimy święto Trzech Króli. Już po raz trzeci w tym dniu Orszak Trzech Króli zorganizowała nasza szkoła, aby przypomnieć o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat i oddać hołd Bożemu Dzieciątku. 

W świąteczne, mroźne przedpołudnie z trzech stron Hermanowic ruszyli w drogę Trzej Mędrcy a wraz z nimi barwne korowody aniołów i pastuszków, w których wcielili się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Hermanowicach.

W przemarszu kroczyli również nauczyciele i mieszkańcy parafii. Do orszaku dołączył także pan Wójt Gminy Przemyśl – Andrzej Huk. Przy akompaniamencie instrumentów oraz melodii kolęd, korowody dotarły do kościoła parafialnego, by wkroczyć do świątyni – Betlejem. Po uroczystej Mszy Świętej Objawienia Pańskiego, zgodnie z biblijną historią, pasterze oraz królowie oddali hołd i złożyli dary Nowonarodzonemu. W tym roku aktorami biblijnej historii byli nasi najmłodsi – uczniowie klas 0-3 szkoły podstawowej wspierani przez kolegów ze starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

[ngg src=”galleries” ids=”155″ exclusions=”698″ display=”basic_thumbnail” number_of_columns=”3″]