Peregrynacja Figury Św. Michała Archanioła [FOTO]

9 czerwca 2019 roku wspólnota parafialna z Hermanowic przeżywała 80. Rocznicę powstania parafii. Uroczystości rozpoczęły się  w piątek – 7 czerwca powitaniem Figury Św. Michała Archanioła z Góry Gargano.

W sobotę Figura nawiedziła wspólnoty w Malhowicach, Stanisławczyku i Kupiatyczach. Uroczystej Mszy  św. przewodniczył Ks. Biskup Stanisław Jamrozek. Podczas Mszy św. Ks. Biskup dziękując za troskę o kościół i życie wiarą, wezwał do wdzięczności za istnienie parafii oraz do pielęgnowania wiary w rodzinach i całej parafii. W homilii Ks. Andrzej Żerkowski CSMA uwrażliwiał na miłość drugiego człowieka jako warunek konieczny do zbawienia. Na zakończenie Mszy św. jubileuszowej Ks. Biskup powierzył parafię opiece Św. Michała Archanioła.

[ngg src=”albums” ids=”9″ display=”basic_compact_album” enable_descriptions=”1″]